REVERSE ENGINEERING

O REVERSE ENGINEERING

Czym jest?

W dosłownym tłumaczeniu reverse engineering to inżynieria odwrotna czy też inżynieria wsteczna. Polega na odwróceniu procesu powstawania: od finalnego produktu do jego projektu i pomysłu. Jest próbą uzyskania jak największej ilości informacji o badanym obiekcie, między innymi o: materiale, kształcie, etapach powstawania, zachodzących procesach oraz innych cechach charakterystycznych. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii jesteśmy w stanie odtworzyć formy 3d, lecz co ważniejsze – poznać skład chemiczny i dokładną budowę przedmiotu, co wydaje się nieść wręcz nieograniczone możliwości rozwojowe.Czemu służy?

Badania prowadzone są najczęściej w celu zebrania informacji, które posłużą do wykonania odpowiednika produktu. Innymi przykładami zastosowania inżynierii odwrotnej są:

  • odtworzenie produktu lub ulepszenie istniejącego
  • analiza materiałowa składu obiektu
  • ocena kosztów produkcji przedmiotu
  • analiza patentowa – naruszenie praw autorskich
  • ocena kompatybilności podzespołów danego obiektu - w przypadku różnych dostawców lub tworzenia uzupełniającego podzespołu
  • opracowanie dokumentacji produktu, który jej nie posiada
  • zbadanie innych, nieodkrytych możliwości produktu
  • przebadanie produktu pod kątem zabezpieczeń
  • ocena stopnia eksploatacji podzespołu lub całego produktu

TECHNOLOGIA
Nasze laboratorium wyposażone jest między innymi w mikroskopy SEM – (skaningowy mikroskop elektronowy, z ang. Scanning Electron Microscpoe), które umożliwiają analizę powierzchni oraz identyfikację objętościową pierwiastków chemicznych, z których składa się badana próbka.

Specjalizujemy się w badaniach oraz modyfikacji struktury materiałów twardych, przewodzących i nieprzewodzących. Badania przeprowadzają nasi wysoko wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, którzy z pasją podejmują się znalezienia odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania.

NASZE BADANIA
Poniżej prezentujemy kilka wybranych analiz materiałowych, które zostały wykonane w naszym laboratorium z wykorzystaniem mikroskopów SEM.

Siatka antysmogowa

Analiza budowy, składu oraz możliwości modyfikacji siatki antysmogowej

WIĘCEJ

Układy scalone

Analiza możliwości modyfikacji układów scalonych

WIĘCEJ

Struktury fotoniczne

Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Alias cum repellat velit quae suscipit c.

WIĘCEJ

Twój projekt

Zapraszamy do przesyłania zapytań i zapoznania się z pełną ofertą możliwości naszego laboratorium badawczegoWIĘCEJ

O NAS


Nanores jest nowoczesnym, niezależnym laboratorium badawczo-rozwojowym, nastawionym na świadczenie najwyższej jakości usług oraz podniesienie standardów współpracy świata nauki i biznesu.

Dzięki wykorzystaniu przełomowych rozwiązań technologicznych oraz naszemu zespołowi specjalistów z różnych dziedzin - fizyki, matematyki, chemii oraz inżynierii materiałowej, jesteśmy w stanie sprawnie zidentyfikować potrzeby i dostarczyć najlepsze rozwiązania dla naszych partnerów.

Specjalizujemy się w badaniach oraz modyfikacji struktury materiałów twardych, przewodzących i nieprzewodzących. Posiadamy mikroskopy elektronowe i jonowe - Dual Beam SEM/Xe-PFIB, SEM/Ga-FIB oraz mikroskop sił atomowych – AFM, dające możliwość pracy w wielu trybach obrazowania 2D i 3D. Oferujemy analizę powierzchniową oraz objętościową materiałów w nanometrowej skali, łącznie ze wskazaniem skladu pierwiastkowego badanych obiektów. Proponujemy wsparcie w zakresie optymalizacji oraz identyfikacji wad materiałowych w procesach przemysłowych. Świadczymy usługi z zakresu produkcji mikro i nano prototypów struktur fotonicznych, mechanicznych, elektronicznych i innych.

KONTAKT
ul. Bierutowska 57-59, Budynek 17
51-317 Wrocław

NIP: 8982212066
REGON: 361709380
KRS: 0000561342

tel. +48 698 777 921
mail: info@nanores.pl

www.nanores.pl